قیمت تیرآهن

قبل از خرید تیرآهن بدانید

مجموعه آهن دمیر

آهن دمیر با سابقه 6 دهه  عضویت رسمی اتحادیه آهن فروشان تهران همیشه در تلاش ارائه بهترین قیمت آهن آلات منطبق بر درخواست مشتری میباشد

ما این گارانتی را میدهیم که قیمت آهن دمیر در تمامی آهن الات کاملا رقابتی و قیمت کف بازار آهن میباشد

تیرآهن چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

بسیاری از پروژه های صنعتی و ساختمانی هستند که برای شروع و انجام کار به پروفیل بسیار اساسی نیاز دارند که بتواند تنش هایی که حاصل از نیروهای برشی می باشد را تحمل کند .
در واقع تیرآهن یکی از مهمترین عنصر اصلی ساختمان است که به شکل H تولید می شود.

حال سوال اینجاست که تیرآهن چگونه ساخته می شوند ؟

ساخت تیرآهن بسیار جذاب است و به این صورت است که برای ساخت آن از یکی از بهترین و رایج ترین روش های ساخت شکل دادن فلزات استفاده می شود یعنی تولید تیرآهن از طریق نورد گرم است که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.

برای تولید تیرآهن در مرحله اول کوره ها را با درجه ۱۱۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم می کنند و شمش های فولادی را به داخل کوره های حرارتی و جریان های حرارتی قرار می دهند و وقتی که شمش ها به درجه حرارتی و دمای مورد نظر رسیدند وقت آن است که وارد خط تولید شوند و در آن مرحله باید از یک سری غلطک های مخصوص عبور داده میشوند تا قطر شمش ها کم و طول آن ها افزایش پیدا کند و در مرحله آخر نیز زمانی که از غلطک های نورد میانی و پایانی عبور کردند به شکل تیرآهن در آمده و در مرحله آخر نیز با توجه به استانداردهای لازم با طول ۱۲متر برش داده می شوند .

کاربرد تیرآهن ؟

تیرآهن IPE در ایران بیشترین کاربرد را دارد و از ویژگی های این نوع تیرآهن استاندارد بودن و ضخامت ثابت بال آن می باشد که دقیقا طبق استانداردهای اروپا تولید می شود .همانطور که بیان کردیم تیرآهن ها از مهمترین پروفیل های ساختمانی هستند که از آن ها به صورت خرپا, پل ها لانه زنبوری, ستون ساختمان و یا نگهدارنده ستونی استفاده می شود.

قیمت تیرآهن چگونه تغییر میکند ؟

حال نوبت به آن است که در مورد قیمت تیرآهن و پیش بینی قیمت تیرآهن صحبت کنیم و نکات مهمی در مورد این دو موضوع بیان کنیم .
در واقع تیرآهن را کارخانه های متعددی تولید میکنند و خوشبختانه بسیار منطبق با مقررات ملی ساختمان ایران و استاندار جهانی میباشد که از همین رو نسبت به گذشته بیشتر مورد استفاده مهندسین قرار گرفته است. به دلیل تقاضای بازار آهن ایران و جهان توانسته ایم به خودکفایی و صادرات در زمینه تولید و فروش تیرآهن برسیم .

حال سوال اینجاست چه کارخانه های تیرآهن تولید می کنند ؟‌

همانطور که قبلا توضیح داده شد که خوشبختانه ایران به خود کفایی تولید تیرآهن رسیده است که کارخانه های بسیاری در ایران عزیزمان تیرآهن را کاملا استاندارد تولید میکنند از جمله ; ذوب آهن اصفهان, فولاد خوزستان, آرین, بناب, فایکو و یزد از بهترین و معروفترین تولیدکنندگان تیرآهن هستند

با توجه به نوساناتی که روزانه در قیمت تیرآهن مشاهده می شود به بررسی قیمت تیرآهن در ایران خواهیم پرداخت

پیش بینی قیمت تمامی محصولات فولادی به عوامل بسیار زیادی مانند نرخ تورم و کمبود منابع پایه و مشکلاتی که مرتبط با تولید است که مهمترین عامل تاثیر گذار بر نرخ تیر آهن قیمت دلار و عوارضی بر روی صادرات وضع شده از سمت دولت میباشد و همچنین عامل دیگر نیز بودجه های عمرانی است . برای مثال اگر قیمت دلار دارای نوسانات شدید باشد با توجه به اینکه بین قیمت دلار و محصولات فلزی رابطه مستقیمی وجود دارد تشخیص دقیق قیمت تیراهن در آینده بسیار دشوار است .

اما به صورت کلی اگر بخواهیم یک پیش بینی کلی در این مورد را بیان کنیم ؛ با توجه به این که در سال جاری پروژه های ساختمانی تا به الان پیشرفت قابل توجهی به دلیل محدودیت های مالی نداشته اند, وضعیت نامطلوب حوزه های عمرانی و کمبود مواد اولیه و … انتظار می رود که تا پایان سال جاری در بازار آهن آلات کاهش تقاضا داشته باشیم که همین موضوع تاثیر زیادی بر قیمت آهن خواهد گذاشت.

وزن تیرآهن و نحوه محاسبه

محاسبه وزن تیرآهن IPE که از استاندارد اروپا و ایران پیروی میکند با توجه به جدول اشتال صورت می گیرد

که ما در اینجا فرمول به دست آوردن وزن تقریبی تیرآهن IPE که در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد را بیان می کنیم.
طول تیرآهن به متر × وزن یک متر (برگرفته از جدول اشتال) = وزن تیرآهن IPE

قیمت روز تیرآهن

1
لیست محصولات

لیست مورد نیاز خود را به کارشناسان فروش ما از تلفن و یا ارسال از طریق واتسآپ به ما اعلام نمایید.

2
صدورپیش فاکتور

محاسبه تقریبی وزن و بررسی قیمت روز آهن آلات ارسال پیش فاکتور طبق لیست اعلام شده توسط کارشناسان ما

3
ارسال بار

ارسال بار از ۲۴ ساعت تا ۴۸ زمان گیر است, که ما تلاشمان این است که در سریع حالت ممکن تحویل شما شود.

4
پرداخت نهایی

بعد از مشخص شدن وزن بار از طریق باسکول مابه التفاوت مبلغ واریز میگردد تسویه نهایی صورت میگیرد